Gå til innhold

bjalle

Medlem
  • Innholdsteller

    2578
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av bjalle

  1. Biltemas nye type fungerte utmerket på min e39,med en elektrisk hjulmutter trekker gikk det på ett øyeblikk.
  2. Send gjerne en tilbakemelding når jobben er gjort,har planer om å gjøre det samme selv i sommer.
  3. Gå inn på gsbildeler.no søk på ditt reg nr og velg etk katalog,velg etk automatkasse så får du info om riktig olje.
  4. google change ac compressor e39 så finner du garantert svar på det meste.
  5. bjalle

    E38 Sentrallås

    Etter 20 år er vel sentrallås motorene ganske slitte,bytt dem i fordørene så vil nok ting virke igjen(egen erfaring)
  6. Nei ikke hvis det er fabrikkmontert,har du sjekket at det ikke er hengeren
  7. Flott hvis du skulle finne en løsning på dette,jeg har ihvertfall prøvd allt.
  8. Har du radiomodul i kofferten så er en standardfeil løse loddepunkt i modulen,må åpnes og loddes noen punkt på hovedkortet,enkel jobb men litt pirk å få ut modulen som sitter rett under baklyset på sedan.
  9. Har hatt mange bmw,bremseskivene bak ser helt normale ut,rusten vil ikke forsvinne helt uansett.
  10. Kjøp den billigste blå du finner,om de t er Blåtind eller Biltema så er det samme kvalitet som det overprisete du finner på bensinstasjonen.
  11. bjalle

    Fjerne rust

    må nok gå litt mer brutalt til verks på disse flekkene,bruk slipeskive på vinkelsliperen først,den børsten fjerner bare løsrusten,finsparkel bør du også bruke før lakkering så det blir helt jevnt og pent.blir som regel groper i rustflekkene uansett hvor mye du pusser.
  12. Gjorde samme feil på mine,skrudde de fast for hardt,høyre lykt fikk en sprekk etter en tids bruk,ved montering skal de bare klemmes forsiktig mot gummipakningen og skruene innvendig strammes for hånd ikke med en nøkkel som var feilen jeg gjorde.Tåler veldig lite,men kan jo være andre ting som gjorde at dine fikk sprekk.
  13. Kommer fra ett oljeprodukt ja men hvit vaselin som er ett syre og harpiksfritt fett er anbefalt til smøring av batteripoler,pakninger,foringer av gummi,låser,elektronikk osv,har brukt det på dørlistene i alle år med perfekt resultat,ett billig alternativ til dyrere produkter som sikkert er bedre.
  14. Tror ikke gummipledge selges lenger,bruk hvit vaselin på gummilister,gummipledge er det samme som vanlig hvit vaselin,fås kjøpt på apoteket.Silikonstift er bare brukelig når det er 20 minusgrader.
  15. Katalysator tett ?
  16. uansett dynamo så skal den lade med ca 14,1 14,2 v stabilt til batteriet,sjekk nøye at din nye dynamo ikke lader for mye så ikke elektronikken i bilen din går til helv.skal være helt unødvenig med en så kraftig dynamo.
  17. Daylight running lights EU er automatisk kjørelys,går å programmere hvis bilen har lcm 3 modul.
  18. Alle 6 syl bensin e39 modeller(ikke 530i) har lik demper foran,samme om det er touring eller sedan så lenge det er standard dempere,Dempere bak er ulike på touring\sedan.Forskjellig delenr er nok at det er demper til sport understell.
  19. Bytt også hjelpesnekke med foring samtidig med endeledd bmw nr 3211141592,hvis du har litt dødgang i rattet.Bytte ytre ledd er en bagatell med riktig verktøy,anbefaler en stor brytegaffel fra biltema i tilfelle kuleledd avdrager ikke funker,disse leddene sitter som faan.Når du skifter paralellstag så ha en jekk under bremseskiva for lettere montering\demontering.
  20. Det første man må sjekke på denne motoren er løse bolter på svinghjulet eller løs oljepumpe,mange opplever å finne løse bolter i bunnpanna som har falt av oljepumpa,søk på( bultar oljepump) på autopower.se sitt forum så skjønner du hvorfor det bør sjekkes.
  21. Regner med du har sjekka at katalysator ikke er tett,typisk feil er at bilen lugger og mister kraft ved litt turtall og motorlampen lyser.
  22. Da må du få en ny fra bmw,en ny nøkkel skal virke med startsperren på din bil hvis du ga butikken riktig vin nr,eller har du kjøpt en brukt nøkkel,denne kan kun brukes til åpne lukke dører og ikke programmeres til å starte bilen.
  23. Kjøper og henter høyre fordør hvis fargen er titansilver. tlf 97978005 etter kl 16
  24. 13,6 er for lavt,batteriet tar imot lading ved 13,7 og opp,en velfungerende dynamo skal lade stabilt mellom 14 til 14,2 på normal tomgang 650 rpm.Garantert dynamo ja.Lad batteriet ett døgn,blir det fullladet etter noen timer er det defekt.
  25. Ja delenr her,koster rundt 700kr for begge 34326755316 Bremserør (Original) 34326755312 Bremserør (Original) selges på blandt annet gsbildeler,koed osv
×
×
  • Opprett ny...