Lenge siden sist oppdatering, men det jobbes på begge bilene ennå. Planen med den sølvfarga var å vannslipe og polere den opp igjen. Men Noe "kjemisk" må ha skjedd når denne ble opplakkert en gang, for det jeg trodde var mye riper, gikk faktisk helt gjennom klarlakken.
Så da var det bare å brette opp ermene, og begynne demonteringen. Utrolig kjedelig, spesielt med tanke på både tidsbruk, og selvfølgelig det økonomiske, men nå får jeg den i det minste helt strøken, og jeg fikk fikset et par småting som irriterte meg. Var stygge merker på taket etter vindskjerm til takluka, samt eg fikk fjernet den stygge antenna på taket.
Var også to småbulker og litt rust under baklyktene som kunne fikses nå.
Var greit å få demontert framskjermene også. Hørt en del skrekkhistorier om rust bak disse på andre biler. Heldigvis var det kun småtteri og lett å fikse. Fikk samtidig pusset ned, zinkgrunnet og lagt på Wurth sin karosseribeskyttelse på både innerskjermer, og innsiden på framskjermene.
Nesten klar for lakk. vannsliping igjen, og demontering av fram- og bakrute og en del i motorrom.