Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Dette er en 06 e91. 
 

Som dere kan se på bildene er baklyktene helt på tur. Bremselysene lyser svakt som parklys/kjørelys og led lysa fungerer ikke i det hele tatt. Når jeg bruker automatisk mode på lyktene så skrur de ikke av seg når jeg har gått ut av bilen, får til å med varsel at de er på. 
 

i tillegg fungerer fjernstyrtnøkkel til kun åpning av bil men ikke låsing, da må jeg bruke nøkkelen til å låse manuelt. Comfort access fungerer kunn på et håndtak.
Er dette alt feiler på grunn av frm modulen?

60269E40-EFF9-4CE1-8C2E-AE4DCE52ECCB.jpeg

2E521136-95E0-4662-B486-C5FB96B47B9D.jpeg

Endret av BMW_individual
Skrevet

Her ser det ut som det er feil på FRM, den styrer mer enn bare lys.
Så ta diagnose og se hva den sier, ikke brukt noe carly greier, men feks ISTA slik at du får ren tekst om hva som er galt og løsningsforslag. 

Skrevet (endret)

Pre-LCI E91 har ikke LED på baklykter. 

De lysene som er på nå, går på når pæren(e) til de stripene over dør ut.

Endret av Daniel.
Skrevet
56 minutes ago, Otis said:

jeg sjekker "sgdaten" mappene men eneste jeg ser er "08010000FRMPL2.ipo" (vet at det er frm1). nærmeste jeg kommer frm2 er "080102FRM2.ipo" og det er ikke filen Winkfp vil ha. Ganske sikker på at jeg bruker Ediabas riktig, om det har noe å si hvorfor jeg ikke finner den filen. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...