Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en 2015 F11 med feil på Lane Change warning.

Har lest feilkoder med Ista+ og funnet ut at det er venstre speil som ligger inne med feil.

Er det noe mer en varsel lyset i speilet som kan gi feil på dette?

Og er det mulig å få kjøpt kun LED lyset i speilet nytt? Eller må hele speilet byttes?

Legger ved et bilde av feilkoden på speilet.

Se bort fra feilen på dørhåndtak, dette er koblet ut inn til videre.IMG_2662.thumb.jpg.45156c574acd11dddb6d7c002203bcc2.jpg

Skrevet

Har sett gjennom ETK. 
Finner ingenting spesifikt på dette varsellyset i speilet. 
Men det er så mange options med disse speilene at det er til å bli svimmel av. 

Skrevet
1 minutt siden, Detroit skrev:

Har sett gjennom ETK. 
Finner ingenting spesifikt på dette varsellyset i speilet. 
Men det er så mange options med disse speilene at det er til å bli svimmel av. 

har du lagt in bilnummer. Da ETK få tilgang til vin-nummer og finne eksakt hva som passer for din bil

Skrevet

51167349207

Lane change warning light left

 

Kan byttes separat. Mener den må limes eller festes med dobbelsidig tape, da den ikke er skrudd fast. 

  • 1 year later...
Skrevet (endret)

Hei!

Løste dette problemet ditt? Har en lignende melding på en x5 f15 2017. 
Koden jeg får i ista er 804248 (Lane change warning reports a fault in the mirror) og 482643 FRM interface (exterior mirror left) signal invalid.

Noen som har vært borti dette? 

 

Endret av BMW4Lyfe
  • 4 months later...
Skrevet (endret)

Hei,
Bare en oppdatering på denne, som kanskje kan hjelpe andre i samme situasjon. 

På min bil (x5 f15) har denne feilen nå forsvunnet. Fant ut at jordingen mellom bensintank, ramme og differensial var irret bort. Bare festene igjen!
Byttet disse kablene nå og speilet funker igjen. 🤯

Jeg har også et problem med comfort access på en dør. Dette problemet ble ikke løst med jording 😑
Trolig håndtaket som må byttes. Ingen koder eller noe på dette. Noen som har vært bort i dette på f15?

Update: Feiret for tidlig! Startet bilen i dag og feilen kom tilbake. Rart at den klarte en kjøretur i går uten at noe feilet. Da vet jeg i alle fall at speil og varsling fungerer. Får se etter dårlig kontakt! -> Etter noen flere turer så virker det som denne feilen i speilet kommer og går litt random!

 

 

 

Endret av BMW4Lyfe
update
Skrevet

Comfort access er en ganske vanlig feil. Sitter som regel i selve håndtak. Sensoren der svikter. Koster vel en 1500-2000kr for nytt + lakk. koed har kanskje brukt i rett farge. 

  • 2 months later...
Skrevet

Nå er det en stund siden jeg opprettet denne tråden.

Men jeg tenkte jeg skulle informere om hva løsningen på dette problemet var. Da jeg selv syns det er irriterende å ikke få se løsningen på lignende poster.

Jeg kjøpte inn dette varsellyset i November 23. Så kjørte jeg rundt med det i hanskerommet i rundt 18 måneder, uten noen bedre unnskyldning en latskap.

I går skulle jeg rydde bilen og fant da frem denne dingsen og tok like godt å byttet den. Var gjort på en halvtimes med litt forsiktighet for å ikke knuse og knekke speilet mitt i småbiter.

Den orginale led lampen hadde sviktet i limet mellom led diodene og selve triangelet. Så der var spor av korrosjon innvendig. 

Monterte det nye led lyset, litt forsiktig her også. Man må bøye litt på indre del av speilrammen eller hva jeg skal kalle det. For å få ut det gamle og inn det nye.

Det sitter fast i et låseklips og en liten torx skru i øvre del. Nederst er det bare trykt på plass 

Ellers så blir selv aluminium ganske fæl etter 10 år i salt og dritt. Så det fikk seg en rens og en dysj med Fluidfilm.

Monterte sammen, og jeg får nå aktivert Lane Change Warning igjen. Og begge triangelene kjører nå lampesjekk som de skal når en låser opp bilen.


Håper på noen kansje kan ha nytte av dette.

 

 

IMG_6602.jpeg

IMG_6610.jpeg

IMG_6620.jpeg

IMG_6618.jpeg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...