Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

var ute å kjørte igår, plutselig så gikk navi skjermen i svart i 5sek. før det kom "bmw" og den slo seg på igjen. Som om jeg hadde stoppa og starta bilen igjen, dette har skjedd 2 ganger på 1uke nå! flere som har opplevd dette?

 

Ikke for å være helt dommedagsprofet, men jeg opplevde dette ca 1,5 uke før i-drive enheten tok kvelden.. Min krasjet (restartet) hyppigere og hyppigere og til slutt så var det bare svart skjerm.

 

Ja, vet om flere som har opplevd det og den krasjer helt til slutt.

IDRIVE skjermen på E60 er en svakhet.

Skrevet

Ikke for å være helt dommedagsprofet, men jeg opplevde dette ca 1,5 uke før i-drive enheten tok kvelden.. Min krasjet (restartet) hyppigere og hyppigere og til slutt så var det bare svart skjerm.

helvette, dyrt? mye jobb?

Skrevet

Skjermen tror jeg ikke er en svakhet, det er verre med hovedenheten. :)

Jojo, men det er jo skjermen som byttes. Naboen min måtte gjøre det på sin.

Skrevet

helvette, dyrt? mye jobb?

Bytte skjerm er gjort på 4 minutter. To torx skruer i overkant.

På ebay ligger haugesvis med skjermer til en vennlig pris. Gitt vekk.

Usikker på om det trengs koding vis man kjøper 100% samme skjerm.

 

Skrevet

Hovedenheten er jo spilleren.

Var vel egentlig det jeg tenkte, men gjelder det alle? uansett programvare. Siden den skjermen jeg hadde før den minste uten navi, funket selv om CD spilleren/magasinet var frakoblet.

Skrevet

tviler på at det er skjermen. siden hele i driven restarter seg. hvis skjermen hadde streika ville den kommet rett på igjen uten noe "BMW" osv.

kan også nevne at den har vært treig i oppstart noen ganger i vinter. har kanskje stått "BMW" i 1minutt etter oppstart før radio osv kommer :/

Skrevet

Skjermen er kun en dum skjerm i alle e6x (uavhengig av utstyrsnivå), og har ingen funksjoner.

Skrevet

helvette, dyrt? mye jobb?

Solgte min bil med defekt hovedenhet i høst,nye eier sa senere at han fikk kjøp ny hos GS imellom en kamerat han hadde som jobber på bilverksted, fikk "skiten" for 3600,-. Skal du kjøpe utenom ebay så mener jeg å huske att Koed hadde lavest pris her hjemme

Skrevet

Bytta alle bremseskivene på E60'en i sommer, men nå vibrerer det i bilen ved oppbremsing igjen. Det er ikke hjulene. Kan det være bremseskivene som har slått seg skjeve igjen eller kan det være noe annet? Er bare min søster som har kjørt bilen nå siden i høst, og hun kjører pent, så rart om skivene er skjeve. 

 

I så fall, er det noen greie metoder for å teste/finne ut av hvilke skiver som er skjeve? 

 

:)

Skrevet

Det skjedde med meg og og når jeg hadde e38. Bytte alle skivene, dro til sverige, på vei hjem begynte det å riste ved oppbremsing.. Blir aldri billige bremskiver etter det..

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...