VictorH04 Skrevet Oktober 20 Skrevet Oktober 20 Heisann, Jeg byttet på fredagen(17.10.25) batteri til 95ah AGM fra 92ah AGM grunnet at jeg har slitt med "Increased battery discharge" feilen og tenkte at batteriet var dårlig. Siden dette også vedvarte ifjor vinter og ble tappet. Men feilen vedvarte etter at den hadde stått over natten. Igår koblet jeg ut IBS sensor på minus(-) pol og lot den stå over natten. Bilen startet normalt uten feil og betydning til svekket/tappet batteri. Er det riktig av meg og anta at IBS er synderen? Eller er jeg på bærtur? Blokkerer bare IBS annet strømsluk? Nytt batteri ble registrert og står inne som 90ah i ISTA+. På forhånd takk!
awt Skrevet Oktober 20 Skrevet Oktober 20 Ville ventet enda lengre før jeg handlet inn, men jeg er enig med teorien din. Det er ikke helt ukjent at IBS-sensoren feiler.
Makky123 Skrevet Oktober 20 Skrevet Oktober 20 På E87 fikk jeg også "Increased battery discharge" når jeg byttet til nytt batteri (registrert bytte med ISTA). Men det forsvant etter 2-3 dager av seg selv, så kan virke som systemet trengte litt tid. Batteriet ble fulladet før montering, og så satt på vedlikeholdslading over natta etter montering.
VictorH04 Skrevet Oktober 20 Forfatter Skrevet Oktober 20 Glem det. Satt meg i bilen igjen nå etter og ha stått fra 07.30 ute. Fortsatt «increased battery discharge»…. Skjer kun i kaldere vær, ikke skjedd når det er Vår/Sommer… Noe tips? Vet at parkeringssensor foran og kanskje bak er gåen.
VictorH04 Skrevet Oktober 20 Forfatter Skrevet Oktober 20 @Otis Sto ikke noe nytt som jeg så i ISTA etter at dette startet igjen. Vet du om noe funksjoner jeg kan kjøre for å sjekke? Eller hva som må måles?
E.C. Skrevet Oktober 20 Skrevet Oktober 20 Brudd i kabler til bakluke? Du kan jo ha en increased battery discharge og at IBSen faktisk funker som den skal og kutter av "consumers". Jeg har tilsvarende på min E61 nå, som jeg ikke har feilsøkt enda da den står en del og jeg har annet å finne på. Hvis man vekker bilen en del ganger så vil man ha en del forbruk av batterikapasiteten, men hvis man lar IBSen få koble ut strømforbrukere og har bilen låst uten å røre den på en stund så blir ikke batteriet brukt opp noe særlig, men du får nå pling om høyt strømforbruk og resett av klokka.
VictorH04 Skrevet Oktober 20 Forfatter Skrevet Oktober 20 @E.C. Ja det er fullt mulig dessverre. Jeg hadde tilsvarende situasjon ifjor vinter og bilen sleit med å starte på det kaldeste og ønsker ikke en slik situasjon igjen😅 Tappa seg for strøm gjorde den og…
VictorH04 Skrevet 2 timer siden Forfatter Skrevet 2 timer siden Heisann, tenkte og oppdatere tråden litt da nye symptomer har kommet og jeg har hatt tid til mer feilkodelesning. Spesielt nå som det blir kaldere og biler står ute i flere timer uten at den blir brukt, så må jeg trykke en god del ganger før bilen låses opp (diversity antenna?). IBS'en er kobla inn igjen og samme symptomer fortsetter så tyder på at IBS'en er fungerende. Batteriet sitt "state of charge" er 71.88% over 5 dager, hvor bra eller dårlig er aner jeg ikke. "Closed circuit current monitoring" viste at jeg hadde 31 <80ma (se bilde) og det var visst ok? Og feil i diagnose er bare parkeringssensor foran og bak (hatt en god stund) og IHKA greier(se bilde). Jeg mistenker noe kabling i bagasje, comfort-access eller diversity antenna. Har også tenkt til å tvinge bilen i "sleep mode" via ISTA og nappe hver sikring for å sjekke amp men må ha tilgang på garasje først da dette er pine-arbeid for frysepinne som meg i minusgrader... Kommer til å oppdatere tråden etterhvert som det blir funn, ønsker også forsåvidt tips til ting jeg kan sjekke videre i både ISTA og på bilen. Takk Mvh Victor
Otis Skrevet 1 time siden Skrevet 1 time siden Om du har CA håndtak, så er de et kjent problem. Men jeg mener at de normalt sett skal dukke opp på diagnose, men jeg er usikker på om jeg blander med F serien, som har dette og kanskje ikke E serien.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå