Gå til innhold

BrokeBoi

Medlem
  • Innholdsteller

    620
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    3

BrokeBoi vant dagen sist Desember 14 2024

BrokeBoi hadde mest likt innhold!

1 følger

Profile Information

  • Kjøretøy
    F90 M5 Comp

Nylige profilbesøk

3128 profilvisninger
  1. Synd at du skal selge F10en, jeg hadde vel håpet på at du skulle beholde den lenge nok til den dagen jeg også eventuelt hadde skaffet meg en F10, bare for å bli med i M5 x2 klubben. Skjønner at G90 er uinteressant for deg. Jeg har både sittet i i5 og G90, og det føles dessverre altfor likt ut innvendig til tross for at man betaler dobbel pris. Av nyere BMW med 8 sylindre som er en verdig arvtaker for F10en mener jeg at det kun er M8 som bør vurderes. F95/96 pre-LCI er også veldig fine biler, men jeg antar at du ikke vil ha SUV.
  2. @Eystein Ose nivået på bilparken til @Snagg30 går bare i en retning, og det er verken nedover eller sidelengs.💪 Det er vel bare et spørsmål om tid før han lurer på om det innafor med Koenigsegg eller Pagani tråd her inne.
  3. Det største problemet jeg har etter polering er at jeg nesten ikke ønsker å kjøre bilen lenger, for bilen har rett og slett blitt for fin til å brukes. Det optimale for meg hadde vel vært å bure inn bilen i pleksiglass for resten av livet etter polering.
  4. Det er vel bare et spørsmål om tid før bimmers.no blir et Porsche forum, for det er stadig flere her inne som konverterer til den andre siden.
  5. Bra speccet LCI med det meste av M-performance deler til en "overkommelig" pris. Hadde lett gått for denne i dag om jeg ikke hadde hatt nåværende bil. https://www.finn.no/mobility/item/431914570
  6. Skal du ha i dag ha en E92 M3 i Norge med få eiere uten kollisjonsskade så er du nok nødt til å vente på en "toppen av toppen" velholdt bil. De fleste man finner på finn.no er totalslaktet av diverse rånere som har tunet dem med ESS Kompressor Kit og kjørt dem mer sidelengs enn rett fram. Nå er riktignok ESS en av de bedre tuning kittene man får til denne bilen, men alle biler som pushes utover normal effekt vil naturligvis ha mer slitasje enn biler uten tune.
  7. @Makky123 Er vel egentlig det som får meg til å lure, for jeg er egentlig enig med resten her om at dette ikke trenger å byttes ut før man merker noe degradering. Har aldri måttet byttet panser dempere på noen av bilene jeg hadde tidligere, men det var også eldre bilder uten fotgjenger beskyttelse. Raskt søk på Google tilsier at dette er noe som må byttes hvert 5. år. Bilen er nå 7 år gammel, så tenker vel at det er like greit å gjøre det? Jeg har ikke akkurat noen planer om å kjøre på noen, men det kan være greit å vite at dersom uhellet er ute, så har jeg i det minste gjort mitt for å minimere det potensielle skadeomfanget.
  8. Jeg skal snart ha bilen inne for service, og servicetekniker mener det er på tide å skifte demperne på panseret. Jeg har derimot ikke merket noe som helst problemer med demperne i mitt eierskap og de fungerer fortsatt. Hvor ofte er det dere skifter disse, og venter dere til at dere tydelig merker at de har blitt dårligere eller skifter dere disse preventivt slik servicetekniker mener at jeg bør gjøre?
  9. Et av de få rattene der ute hvor en tydelig rød stripe på toppen faktisk hadde gitt mening. Er jo umulig å vite om rattet står opp eller ned med mindre man ser på logoen.
  10. Tenker her at stillheten snakker for seg selv.
  11. Hellcats kommer nok til å holde seg bra i pris i lang tid fremover mtp retningen Dodge har valgt for fremtiden. Tror ikke vi noensinne kommer til å se slike biler til "korrekt" pris i Norge, kanskje SRT 392s og Scat Packs, men disse regnes ikke akkurat som noen samleobjekter på lik linje med de andre modellene med 700+ hk. Fullstendig "ubrukelig" med så mye krefter og kun RWD, men fy for en motorlyd og karosseri. Vil gjerne ha noe slikt selv, men det må bli den dagen jeg kan ta meg råd til å ha en 4. bil som kun kjøres om sommeren. Det er rett og slett for mye annet som gir mye mer valuta for pengene i den prisklassen disse bilene er i.
  12. Dårlig bilde pga kraftig regn, men ikke ofte man ser en Charger Hellcat på norske skilter.
  13. @Fredrik 90 Ja, ny eier skal bare herje med bilen i noen måneder på diverse ulovlige street meets før den legges ut for salg med annonseteksten "pent behandlet 2-eiers bil som har blitt vasket 5 ganger hver uke både inn- og utvendig".
  14. Historisk sett har S-klasse alltid holdt seg bedre i pris enn 7-serie, det samme gjelder stort sett også de dyreste modellene til Mercedes vs BMW. Når det kommer til EQS 580 vs i7 M60 så er nok begrunnelsen her at EQSen ser ut som en premium Leaf, og er ikke i nærheten av å ligne på S580 i det hele tatt hverken innvendig eller utvendig. BMW sin i7 M60 er en 7-serie uten eksosrør, og markedet er nok større for i7 nettopp pga dette. i7en fremstår fortsatt som en representabel bil for statsministre og andre viktigperer på lik linje med fossil 7-serie, mens EQSen ser ut som en hverdagslig pendlerbil med stjerne på panseret. Om EQSen var designet lik fossil S-klasse så hadde den nok vært dyrere enn i7 på bruktmarkedet, så akkurat her har Mercedes bommet noe kraftig. Angående i5 så kan jeg også si at selv G3X slår knockout på denne når det kommer til premiumopplevelse både innvendig og utvendig.
×
×
  • Opprett ny...