Gå til innhold

LP760

Medlem
  • Innholdsteller

    232
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Alt skrevet av LP760

  1. LP760

    Tuning N20

    Ingen erfaring med akkurat denne tuningen. Men har brukt BSR flere ganger. Ikke noe problemer i mitt eie. Fin effektøkning du får Så kjør på.
  2. Det stemmer. Nullstillingen innebærer fjerning av alt "militær/forsvar" utstyr som bilen har hatt. Typisk elektroniske enheter osv. Dette går under en lov(vet ikke hva den heter). Og selvfølgelig, den må gjøres i stand etter lover og regler som gjelder for oss "dødelige" vedr. godkjenningen av bilen, slik at vi kan kjøre den.
  3. bank 2 holder fast muligens. Når bank 2 ikke justerer seg dynamisk under belastning, kan det gi feil i blanding og forbrenning. koble ut valvetronic midlertidig (satt i “emergency” modus), og se om motoren da starter og går jevnere. Dette tvinger motoren til å bruke fast løfteprofil og kan isolere feilen. Feilmønsteret peker for meg mot ventilstyring/justeringsfeil på bank 2, spesielt relatert til eksentergiver, valvetronic-mekanikk eller VANOS-ytelse. Falsk luft er en mulig medvirkende faktor og bør ikke undervurderes uten grundig vakuumtest. Vet ikke hvor mye hjelp det gir deg men 🙂 men noe kanskje.
  4. https://www.finn.no/mobility/item/414129614 Enda en som drømmer.
  5. Oi. Ble lekebutikk der inne! Havnet på 26200 euro "bare", om jeg kunne tatt alt 🙃 Virker seriøst, skal ha de i bakhodet. Takk!
  6. Takk! Det er til S65B40. får titte litt rundt. Eller er det noen andre i Norge (kan strekke meg til Sverige) som er å anbefale når det gjelder presse?
  7. Hei! Skulle hatt inn kompressor på ny bil... Har alltid brukt ESS, men nå får jeg ikke tak i de lenger. Noen her som vet om de fortsatt holder på med slikt? Og gjerne kontaktinfo utover det som står på nettsiden.
  8. Jeg ville forsøkt meg på 2 forskjellige typer verksteder. En som er spesialist på girkasser, f.eks RATS, utenfor Oslo, men anbefales. Har selv brukt Arne Gulbrandsen Bilverksted på min tidligere M3. upåklagelig service og kyndige.
  9. Ikke imponert over prisen nei. Mer over hva du husker!
  10. https://www.finn.no/mobility/item/411556726?ci=2 Litt av en pris...
  11. Tja. Du har jo reklamasjonsrett på din side. Men det er ikke bare bare å få gjennomslag. Pluss at det er ikke gratis å opprette sak lenger heller. Ville begynt med rådene over her.
  12. Jepp, men igjen. Gjør dette på en test først, så har du verifisert at dette går bra
  13. Tenker dette er et greit utgangspunkt. Start med ISTA+ og INPA – Forstå systemarkitekturen og feilkoder. Lær deg NCS Expert & Tool32 – For grunnleggende og avansert koding. Koble til KESS V2, les ECU og lag backup – Før du gjør noe med filen. Bruk WinOLS (eller ECM Titanium) til å analysere filen – Her begynner ECU-tuning. Lag checksum og skriv tilbake filen – Med riktig verktøy og verifiser. Vil jo råde deg til å ha en testbil før man er helt trygg på hva man driver med her. Kan virkelig gå skikkelig dritt om man ror mye i grøten.
  14. Kan være luft i systemet. Hvordan kjennes pedalen ut? Slavesylinderen er helt riktig montert? Treffer utløsergaffelen slik den skal? 100% sikker at clutchplaten sitter rett vei?
  15. Om du er nærme Svinesund - så kan jeg jeg sterkt anbefale https://www.nzc.no/pages/om-oss.
  16. Jeg tenker også slik du poengterer. Tilbakemelding og følelse E46 M3 Lekenhet og overstyring E46 M3 Kontroll og mestringsfølelse E46 M3 Rå kraft og prestasjon G90 M5 mye av det som går igjen i testene er at ja, den presterer bra på bane sett i forhold til vekt. Men det er vel det? Hadde de blitt spurt hvilken M bil de hadde valgt til banekjøring, så tror jeg ikke de hadde tatt G90 M5.
  17. https://www.biltema.no/bil---mc/verkstedsutstyr/lofteutstyr/jekker/jekk-aluminiumstal-2500-kg-2000038408 Har hatt denne i snart 10 år (?). Fungerer fint på lave biler. + er at den bråker mye når man ruller den, om man har dårlige naboer.
  18. Airbagfeil må ofte nullstilles med diagnoseverktøy dersom lampen har blitt tent. Hva slags diagnoseverktøy benyttes? Har du muligheter for å prøve et annet verktøy?
  19. Flott bil! Vil si den er riktig priset, problemet er vel mer et snevert marked, spesielt i disse tider kanskje. https://www.finn.no/mobility/item/257782853 Husker ikke hvem eieren er, men mins å ha sett denne her før.
  20. Kina dritt + arbeid + mapping = fort 40 000–60 000 kr, ofte mer. Krever TÜV/dokumentasjon og vil ikke godkjennes i EU-kontroll uten godkjenning. Om du ikke har noen som tar EU svart da. Koster jo noen lapper dette også. Nei, som nevnt. Billigere å skaffe seg en med mer motor.
  21. https://www.vg.no/nyheter/i/4Bekla/bekymret-etter-biltreff-gaar-et-groess-nedover-ryggen Når vi er inne på fart. Jeg er for gammel til å delta på slike treff (føler jeg), intensjonen med slike treff er kanskje gode? Er trist utvikling spør du meg. Tenker at dette påvirker seriøse klubber og biltreff negativt.
  22. Det visste jeg ikke, men ikke overrasket at han eid en slik . Ja Mercedes har mange gromme biler, og lyd Fra V8 og opp er helt rått.
  23. Jeg har ikke noe mer enn svaret i mailen, er ikke linket til noe dok. Fikk du bekreftet at det ble tatt noen måling da? For jeg vet at det bare blir skrevet noe, da det er påkrevd å fylle ut feltet i programmet de bruker. Og jeg ser jo nå at det egentlig ikke gir noe svar på ang. EURO 4,5,6 osv. Som du nevner så blir det strengere jo høyere EURO nummer det blir da. Jeg var godtroende når jeg tok EU den gangen iaf, og den gikk jo gjennom.
×
×
  • Opprett ny...