Gå til innhold

Lars89

Medlem
  • Innholdsteller

    14068
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    24

Lars89 vant dagen sist November 2

Lars89 hadde mest likt innhold!

1 følger

Om Lars89

  • Bursdag 12/03/1989

Profile Information

  • Kjønn:
    Mann
  • Bosted:
    Kristiansand
  • Interesser:
    Bil og reise
  • Kjøretøy
    19' F87 M2C og 16' 118ia

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Det skal i utgangspunktet være et problem på EU-kontrollen da det ikke er lov å fjerne partikkelfilter eller modifisere eksos så den lager mer lyd. Men hvis kontrollør ikke bryr seg eller ikke har kompetanse på biltypen kan det være den slipper igjennom. Dette er en usikkerhet man evt må leve med når man har en modifisert bil. Har ikke noen forklaring på hvorfor den ikke er solgt. Folk kjøper kanskje G81 istedet?
  2. @Eystein Ose trodde den ble solgt i sommer? @Espen.st helt enig. De burde ligget lavere mtp nypris. Men de aller fleste koster endel mer enn 599 nye. I4 er et kupp som nybil. Helt utrolig å kunne kjøpe en godt utstyrt Bmw med 601hk til bare 600k.
  3. Gratulerer med noe av det tøffeste BMW har kommet med! 😎 Bmw nølte lenge med å slippe M3 som vogn, men når de først gjorde det er jo resultatet helt innertier!👍
  4. Egentlig enig, men vil bare ha et eller anna med 4wd i vinter etter div flaue opplevelser med fremkommelighet de senere åra. Har ikke hatt det siden E30 325ix 😄 Er jo en X3 40i tilsalgs i Arendal, men følte den var dyr? https://www.finn.no/433560788 Har ikke fulgt med på disse. Får se om jeg får greit nok for M2 på Nettbil. Da frister f.eks denne G21 M340i. Har egentlig gått for langt men. https://www.finn.no/434512825
  5. Noen tanker om denne? https://www.finn.no/435432136 Får den for 180+ en M2
  6. Tenkte bare på fangere/speil. Syns bilen var gjennomført. Typisk sånn "alle" entusiast-E39er så ut for noen år siden.
  7. E39 528i/Alpina/M5 til 150k Pen bil! https://www.finn.no/403942985 Og clean 2001 Z3 2,2 til 129k https://www.finn.no/435622458
  8. Har fått svaret "du vil ikke vite hva vi vil gi i innbytte" av en tredje forhandler. Så virker som de ikke er så interessert. Ligger jo en stund til salgs disse M2ene. Nettbil frister. Hvis det ikke er noe annet som er bedre? Rebil, Car4sale osv reklamerer jo selvfølgelig med at de er den beste løsninga.
  9. Nettbil var veldig ryddig for min del. Fikk 101k for bilen. (2015 118i) Den ble lagt ut for 145k og ble fort solgt. Nå vil jeg bytte inn M2en, men de 2 forhandlerne jeg har kontakta vil ikke si hva de kan gi i innbytte, men spiller ballen over til meg og spør hva jeg vil/må ha. Hva sier man da? Er det typ 30k under antatt markedspris eller er det større marginer i litt høyere prisklasse? (700k) Mulig det blir Nettbil denne gangen også. Koster jo ikke noe å prøve.
  10. i3 har service annethvert år uavhengig av kilometerstand. Såvidt jeg vet er det ingen stor og liten service på disse. Kun bremsevæske, kupefilter og ettersyn. Har vært ujevnt med oppfølging på min lokale Hedin/Bavaria. Noen ganger sender de video med forklaring osv, men har også levert inn bilen (i3) med 100% rust på bremser uten at det ble nevnt med ett ord.
  11. I riktig bil er det helt herlig og riktig med manuell kasse. Kjørte for noen uker siden endel mil i en Lotus Elise S1 med Honda K20 motor og der var det helt magisk. Mens i en "handlevogn" med upresist girskift og liten motor gir det meg ingenting og da er det i mine øyne bedre med automat/elbil.
  12. Østeuropeere er ofte flinke på logistikk. Har solgt noen sett med felger til Øst-Europeere via Finn og da kommer det gjerne en suspekt MB Sprinter full av båtmotorer og sykler med en sjåfør med lomma full av Cash og henter de. Dette er sikkert en selger som annonserer i flere land. Kan ikke tenke meg at markedet for så dyre felger er stort nok i lille Norge. Det kan selvfølgelig være tyvegods, men sånn er det bare med brukte bildeler.
  13. Kommer man i Mercedes må man stille seg i skammekroken sammen med de andre skap-entusiastene med f.eks Porsche, Lambo og Ferrari. Ordnung muss sein!
  14. @sveigis Stemmer! 1000hk
×
×
  • Opprett ny...