Gå til innhold

TRF

Medlem
  • Innholdsteller

    7153
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    43

TRF vant dagen sist Januar 2

TRF hadde mest likt innhold!

Profile Information

  • Kjøretøy
    Flere

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

  1. Dersom du ikke har noen som helst "lekkasje" forbi termostater, hjelper det nok ikke all verdens å dekke til radiatorene heller. Det har nok litt å si hvor mye varme du tar ut via varmeapp om du greier å produsere nok varme.
  2. Da kan du nok bytte EGR termostat også. Både denne og hobedtermostat bør være originale, ikke "originale".
  3. Jo, jeg har det. Derav også svaret. Hvilken motor har du?
  4. Fiks termostater, så slipper du dette.
  5. Så lenge du bytter til lik turbo trenger du ikke å gjøre noe.
  6. Man skal bruke ganske store ord for å beskrive hvor spesielt interessert man er hvis man finner e39 528i som et bedre alternativ enn e39 530d. Men hver sin smak @Fredrik 90 Det er ofte ikke veldig stor forskjell på 5 og 7 serie. Og 528i utelukker jo gjerne facelift e39, som igjen utelukker div.
  7. Man skal bruke ganske store ord for å beskrive hvor spesielt interessert man er hvis man finner e38 728i som et bedre alternativ enn e38 730d. Men hver sin smak
  8. Hyller svart ditt @Mr. Erling og at du eier det! Jeg skal innrømme at jeg var på veg til å slenge på "sånne kjørehansker med hull på knokene" 😅 men bestemte meg for ikke å ta helt av 😅 Men jeg har som sagt allerede 2500ish km i G29 Z4 M40i (alt i Tyskland), og jeg digger bilen! La det ikke være tvil Den er ikke så barnevennlig, og mistenker de kommer til å ligge høyt i pris lenge. Men jeg likte den nok til at jeg viste den til kona (som desverre ikke var med på turen) med forslag om "skal vi ha sånn når vi blir gamle". Siden jeg ikke er helt i samme kategori som "sportsbil" menneskene, ville jeg personlig heller hatt den som coupe - nok til at jeg har vurdert om det er mulig å gjøre en Supra om til "bmw" igjen. Når det er sagt er det en ekstremt god cab (roadster), med relativt lite støy til å være en sånn løsning. Den Z3 roadsteren på bildet har vel ca samme vridningsstivhet som en ost.. så vi må ikke snakke om kjøreegenskaper, da blir jeg bare furt 😅
  9. Nei. Fjasete føleri. Og det er helt greit, jeg har 2500km (kanskje litt mer? rundt der) i Z4 m40i. Jeg digger bilen. Men hele "sportsbil" uttrykket kommer bare fra folk som opplever dette pga "2 seter og taket nede". Det er de samme menneskene som anså Z3 som sportsbil. Den er teknisk, som sportsbil, underlegen alternativene. "rendyrket" så forventer jeg at det viser i noe annet enn designuttrykk - for da scorer jo også Camaro ganske høyt gjennom tidene. En m2 eller m4 er uten tvil mer "rendyrket" sportsbil enn den nevnte roadsteren. Dette tar ikke noe ifra at Z4 m40i er en fantastisk bil Kunne godt tenkt meg en slik selv når jeg blir gammel. Jeg bare fornemmer nevnte kjørehansker i skinn, gjerne delvis åpne, og sixpence utifra beskrivelsen av z4 som "den eneste sportsmodellen". Typisk de som er til hinder for oss andre i 3,5,x5 som faktisk trør på litt over landets mange fjelloverganger / svingete landeveg. I "sportsbilen" sin.
  10. Jeg synes z4 er kul, og leste tråden her med glede. Men @Mr. Erling - bare en z fantast kunne finne på å beskrive det som "bmws eneste sports modell" 😅 og sånn har det alltid vært. Jeg fornemmer kjørehansker i skinn og sixpence.
  11. Glemte å oppdatere denne. Med Sand1 sitt svar godt i minne kjørte jeg gjennom tesmoduler med ISTA. Den endte etter å ha sjekka det meste med å si det samme som over her mtp index, min var 1 eller 2. Bytta kabel, alt ok.
  12. Interessant det du sier om "brap" - det skjer av og til når jeg er litt slurvete og ikke legger nok trykk på - mao, litt lav terskel på signal fra lastcella før den kutter. Kanskje jeg skal ta meg bryet med å resette dette. Takk for tips Ja absolutt bare å teste på nytt, ideen dukke opp når jeg skrev innlegget fordi jeg ikke helt kan forstå hvorfor den gjør dette, men den gjør det konsekvent. Derfor også litt interessert om andre har opplevd det samme.
  13. Det var litt tilfeldig at jeg tidligere i år svippet innom denne tråden, men ble da obs på den nye bolten til strammeren som @mowz beskriver over her. Byttet denne og raklinga ble noe bedre på min S1000R. Jeg har en 2015 S1000R med quickshift, men da bare oppover. Jeg har bitt meg merke i at denne på rundt 200, litt over kanskje, ikke fungerer. Jeg tenkte at det var snålt og kom på at @mowz har vel hatt din s1000rr ei stund. Har du opplevd dette? Ingen feilkoder eller noe med ISTA. Det slo meg at det jo ikke er umulig at lufta rett og slett dytter nok på clutchhendelen til at den første bryteren aktiveres (og da kutter den ikke tenning basert på lastcelle lenger), men fortsatt litt rart. Har noen her erfaring med dette problemet?
  14. Jeg gjør et siste forsøk... Nurburgring er noe av det snillere man kan kjøre mtp bremser. Dersom det da viser seg at e46 330 passer rett på er dette en fin oppgradering, men(!) skivene tåler ikke all verden likevel. Jo, alle biler har brutalt mye mer frembrems enn bak, og når du flytter ytterligere frem vil du ikke stoppe så effektivt som du burde. Mener du å si at bakhjulene låser først ved innbrems rett frem? Neppe. Kjøling er særdeles viktig, og skikkelige klosser er særdeles viktig hvis det er ytelse på bane det er snakk om. Du sier jo selv at du har greid deg helt fint med riktig sett med klosser? Hvilke klosser er det snakk om?
×
×
  • Opprett ny...