-
Innholdsteller
998 -
Ble med
-
Dager vunnet
1
Basse Lusk vant dagen sist September 24 2015
Basse Lusk hadde mest likt innhold!
Profile Information
-
Kjønn:
Mann
-
Bosted:
Trondheim
Nylige profilbesøk
5305 profilvisninger
Basse Lusk's Achievements
-
Walkabout reagerte på et innlegg i et emne: 530D xdrive, 2018
-
Mr. Erling reagerte på et innlegg i et emne: Dashbordkamera
-
2015 F11 ConnectedDrive - 3G => 4G
emne svarte i Basse Lusk sin Dweezil i Bilstereo, multimedia og navigasjon
Det bør da være mulig å komme opp med en dings som får 3G og 4G til å snakke sammen, en liten boks som kommuniserer på 4G-nettet og oversetter dette og sender videre på 3G-frekvensen som bilen ser. Tilsvarende har man fått til med DAB og FM. -
Khan87 reagerte på et innlegg i et emne: bytte dørpanel e92
-
Litt usikker på om det finnes originalt ryggekamera for E90 CIC? Og er kvaliteten god nok i dag i så fall? Tredjeparts retrofit av kamera koster fort 4-5000 kroner. Så vil du kanskje ha DAB+, nye 4-5000 kroner ... Eksempel på CIC ferdig kodet til din bil ($1000 pluss frakt og mva, så Otis sitt anslag stemmer bra): https://cicretrofit.com/#/e9x-cic/ Jeg har satt inn en Android-skjerm i en E87 2009 med M-ASK. Det kostet totalt 5-6000 kroner (gjorde jobben selv), inkludert ryggekamera, DAB+ med original antenne, ny mikrofon for optimal handsfree og noe småtterier. Alt fungerer utmerket. Det er to typer Android-systemer for disse bilene: 1. Android-skjerm: Her bytter du bare skjermen og beholder original radio (eller bare setter inn skjermen om bilen ikke har skjerm fra før). Det originale systemet blir tilgjengelig som før på denne skjermen (enten det er M-ASK, CCC, CIC eller NBT og nyere). Du veksler mellom Android og iDrive ved å holde nede meny-knappen på iDrive-hjulet, eller fra menyen i Android. Du må altså inn på iDrive for å se service-meldinger etc. 2. Android-boks med skjerm som erstatter hele radioen (M-ASK, CCC, ...). Er usikker på om du kan få inn service-meldinger direkte her, tviler litt på det. Dog kan du sikkert få det via en trådløs OBD2-dings.
-
Den middels store DAB(+)-tråden
emne svarte i Basse Lusk sin awt i Bilstereo, multimedia og navigasjon
Defekt antenneforsterker? Ta strømmen fra forsterkeren, da skal signalet bli vesentlig dårligere om den er i orden. Sjekk om den påloddede kabelen til DAB-antennen i sidevinduet har løsnet. Fulgte det med en vindusantenne med Kufatc fra GS, som du kan prøve? DAB-antenne skal fungere like fint med DAB+. -
Den middels store DAB(+)-tråden
emne svarte i Basse Lusk sin awt i Bilstereo, multimedia og navigasjon
Med opsjon 654 DAB antar jeg Kufatec benytter original DAB-antenne? Her kan det være satt feil styrestrøm i Kufatec til antennen. -
Boddiz reagerte på et innlegg i et emne: Mulig å etterfylle AC-gass? x1 2009
-
Kit for etterfylling selges også i Norge. Har ikke testet produktet selv, men her er en link: https://www.finn.no/bap/webstore/ad.html?finnkode=42326703 Prisen er 7-800 kroner med frakt, da er det en drøy tusenlapp å spare. Hvis prosedyren er enkel er det vel verdt et forsøk.
-
Ja, trolig, mest fordi annonsen mangler helt vesentlig info, jeg får i alle fall ikke opp noe om type CPU. Et helt nødvendig krav er Snapdragon 625, det er ikke bare snakk om hastighet, men like mye om bedre lyd og funksjonalitet som enheter med Snapdragon 625 (eller nyere) har.
-
Mange rapporterer om dårlig signal med slike kina-antenner, kan ta flere minutter å finne satellittene, noe som skjer neste øyeblikkelig med OEM-antenne. Så jeg ville nok foretrukket å ettermontere original antenne. Alternativt finnes det sikkert tredjeparts antenner av bedre kvalitet. Sjekk f.eks. med Bilradiospesialisten hvilken erfaring de har. https://bilradiospes.no/bilstereo/antenner/gps-antenner
-
Walkabout reagerte på et innlegg i et emne: If motorskade forsikring og register
-
Maverick2002 reagerte på et innlegg i et emne: If motorskade forsikring og register
-
Vanlig å gjøre tilleggsarbeid som kunden betaler selv, ja, når bilen først er demontert.
-
Opplevde det samme etter polering i fjor. Ble helt borte etter denne oppskriften (du kan prøve ett steg i gangen og se det an): 1. Tørk av polerte flater på innsiden av dørene med white spirit, vask deretter av med såpe og vann. 2. Tørk av gummilister med rødsprit. 3. Sett inn gummilister med matolje/rapsolje.
-
Be kontrollverkstedet om å komme med et tilbud, der vil det fremgå både arbeidsmengde og de enkelte deler du må bestille.
-
BMWENER reagerte på et innlegg i et emne: Vindusviskere sluttet å virke, styring, knirking, motorproblemer og lykter 1 serie.
-
Olje er lurt å bruke som feilsøking, skutter det å knirke, har du funnet synderen. Men det varer ikke lenge før det blir tørt og knirkingen tar til igjen. Du kan naturligvis utsette utbedringen og bare kjøre slik inntil det skjer, men den tid kommer. Og håpe det ikke fører til dekkslitasje eller andre kostnader, som Fredrik påpeker over her.
-
Bimmernew reagerte på et innlegg i et emne: Vindusviskere sluttet å virke, styring, knirking, motorproblemer og lykter 1 serie.
-
BMWENER reagerte på et innlegg i et emne: Vindusviskere sluttet å virke, styring, knirking, motorproblemer og lykter 1 serie.
-
Basse Lusk reagerte på et innlegg i et emne: Nybilen Carbonsort iX3
-
Ron Jeremy reagerte på et innlegg i et emne: Nybilen Carbonsort iX3
-
Får mer og mer sansen for denne bilen. Panseret er for tungt og upraktisk å bruke til annet enn service og reparasjoner, det må i så fall deles opp i en mindre luke for bagasje. Tunnelen er upraktisk med tre bak, men praktisk når det er to, det gir de to mer "privat" rom.
-
Basse Lusk reagerte på et innlegg i et emne: Min første 1-serie 😍
-
E92 m3, ingen lyd i originale subwoofere
emne svarte i Basse Lusk sin Odtoks i Bilstereo, multimedia og navigasjon
Skjønner. Hvis jeg skal gjette, så tipper jeg du vil finne at de er koblet til, likevel ingen kontakt ... Fordi noen har klippet kablene et sted mellom sub og forsterker, for å bruke signalet til en sub-kasse?- 21 svar
-
- subwoofer
- lydannlegg feil
-
(og 2 andre)
Merket med: