-
Innholdsteller
4006 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
-
Dager vunnet
30
Slavearbeider'n vant dagen sist August 23
Slavearbeider'n hadde mest likt innhold!
Om Slavearbeider'n
- Bursdag 07/12/1995
Profile Information
-
Kjønn:
Mann
-
Bosted:
Oslo, Norway
-
Kjøretøy
E36 M3/ E46 328 ESS TS2
Slavearbeider'n's Achievements
Experienced (11/14)
-
Rare
-
Rare
-
Rare
-
Rare
-
Rare
Recent Badges
4.9k
Nettsamfunnsomdømme
1
Community Answers
-
Husker jeg krangla noe voldsomt med fjærbytte på en F31 340 en gang. brukte sikkert en time eller to på å få plass fjær og bærearm. Største utfordringa var egt å få bolten gjennom og mutter på andre siden. Husker at da kom regnet og jeg lå og banna og sværta klissblaut på asfalten. Men den bolten skulle f… inn😅 Får du brukt jekken til hjelp da Jan?
-
Slavearbeider'n reagerte på et innlegg i et emne: Del hva du støtte på - en "spotte"-tråd.
-
Slavearbeider'n reagerte på et innlegg i et emne: Off Topic-tråden, versjon 4(?)
-
Vinterlagring: Koble av batteri eller vedlikeholdslade?
emne svarte i Slavearbeider'n sin Gabz i Teknisk
Koble av batteriet, ta det med inn i varmen og lagre det der -
Slavearbeider'n reagerte på et innlegg i et emne: Min 2020 M5 Competition
-
sveigis reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
ahj reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
Haha nei. Ble passe oppgitt da jeg fikk høre at starter'n hadde tatt kvelden. Men ingen vits å legge seg ned. Bare å brette opp ermene å få det gjort. Har ingen mål om å kjøre bilen før lagring, men hadde vært fint å fått den på EU kontroll, så jeg vet hva som evt må utbedres ila vinteren, så slipper jeg å bruke våren på fiks.
-
sveigis reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
fupsaker reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
mathiseeen reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
Ampera reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
Bilen fortsetter å kjempe mot meg😅 Hadde booka EU kontroll på onsdag denne uka. Kjørte bilen 6-7 mil på tirsdag og da funka bilen. Kanskje litt lav tomgang men det kan jeg endre i mappinga. Så kom onsdagen, kjørte bilen ned til Arne Gulbrandsen på Ensjø og parkerte bilen der. Så ringer dem meg rundt lunsjtider og sier de ikke får start på bilen. Okei tenker jeg, og ber dem prøve med booster. Veldig rart for batteriet lader som det skal og voltmåleren i bilen vider 13.8 v ved kjøring. Verkstedet fortsetter i en time og gir opp. Det viser seg at starter’n har tatt kvelden, UTENFOR VERKSTEDET!😂 Er det mulig. Så da får jeg hjelp av en kompis til å dytte bilen ned bakken og får dumpa clutchen. Da starta bilen. Så vel hjemme var det frem med verktøy og arbeidsklær igjen da og bytte starter. Har starter liggende så jeg gadd ikke be verkstedet bytte starter. Såpass sta er jeg at selvom det er ett ork, skal jeg bytte starter’n selv. I gang: Presse løftet av etter demontering av fuel rail og dyser: Trangt å komme til. Måtte løsne boltene fra girkasse siden. Så ble litt banning men det gikk etter litt prøving og feiling: Så var den ute: Ikke starta den opp da o-ringen til peilepinnerøret var skadet. Så bytter o-ring før jeg monterer beskyttelsesplata under og gasspjeld med mer. Nå får det være nok med tull😅
-
Henrik K reagerte på et innlegg i et emne: Snapshot of the day - Tok du bilde av bilen din i dag?
-
JMossige reagerte på et innlegg i et emne: Slaven's stroker E46 328 godkjent med ESS Kompressor
-
eivi91 reagerte på et innlegg i et emne: Snapshot of the day - Tok du bilde av bilen din i dag?
-
Werther reagerte på et innlegg i et emne: Snapshot of the day - Tok du bilde av bilen din i dag?
-
Slavearbeider'n reagerte på et innlegg i et emne: Nyheims's Garasjetråd - E34 M5, E70 X5, E34 525i
-
Slavearbeider'n reagerte på et innlegg i et emne: Snapshot of the day - Tok du bilde av bilen din i dag?
-
Slavearbeider'n reagerte på et innlegg i et emne: Off Topic-tråden, versjon 4(?)
-
Syndebukken var fuelrail ned på dysene. Mulig skruene ikke har vært skrudd til godt nok og vibrert løs. Tok ut dysene og satte på tenniga. Da rant all bensina fra bakerste dyse ned. Ingen lekkasje fra drivstoffslanger ellers. Så testa jeg om kanskje en dyse lakk men dem er helt tette også. Så feilen var nok slurv av meg Dette er med tenning på. Ingen lekkasje fra dyser eller rail
-
Da har jeg sjekka litt mer. Bilen var tom for strøm så fikk satt den på lading i går, dekka til under hele bilen idag og tenkte jeg skulle dra motoren på starteren. Det var ikke nødvendig, så fort jeg satte på tenninga fossa det ut bensin under bilen. Sånn omtrent mellom girkasse og motor. Så ikke veldig rart hvorfor motor stoppa med den mengden som lakk i ett par sekunder. Her er det en slange som er gå eller noe som har hoppa helt av.
-
Siden motoren plutselig gikk dårlig og døde da jeg ikke ga gass og det rant væske ut under bilen kan jeg ikke skjønne annet enn at det er noe med bensinopplegget. Jeg har blåst ett par motorer nå og jeg kjenner symptomene på ett rådelager som ikke orker mer. Forrige gang merka jeg det i gasspedalen, nå merket jeg ingen verdens ting.
-
Liten update her i fra. Glemt bort tralla litt etter ‘’uhellet’’, så kom sommerferien, og først nå har jeg hatt tid til å se litt på bilen. Tatt en sjekk av plugger for å se at ikke en plugg og stempel har hilst på hverandre. Det har dem ikke, alle pluggene er hele og intakte Demontert toppdeksel og sett etter skader der. Men der ser alt fint ut. Så den virkelige testen der venstrearmen må i sving. Ville motoren turne manuelt med latmannsarmen da? Ja da. Den går så fint rundt så. Ingen motstand som kan indikere at en råde har gått og skjært hele motoren. Prøvd å se så godt jeg kan under og på eksossiden om jeg kan se noen hull i blokka, det gjør jeg heller ikke. Motor ser intakt ut utvendig. Skal få demontert kompressoren ila helgen og se om jeg finner noe på innsugssiden. Tok en sjekk av kjølevæska og det var plenty i behonderen. Ikke fått kontrollert bensinopplegget enda. Finner jeg ikke noe får jeg ta ned bunnpanna og se om jeg kan finne noe der. Hmmm hadde kanskje ‘’håpet’’ at plugger og turning av motor kunne gitt meg ett svar med det gjør det altså ikke. Det er positivt men også negativt siden jeg må undersøke enda mer.
-
Sikler på denne. Noe alla dette hadde vært midt i blinken. Er vel LS3 i denne? https://www.finn.no/mobility/item/417167534
-
Tenkte Z06. Er budsjett til ZR1 dessverre. På ingen måte ment som daily