Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Blir nok å bruke plastikkortet enn sålenge, men greit å ha uansett :) Ser at bildet ikke er oppdatert, så det er fra jeg var 16 år, mopedtiden. Er jo nesten dobbelt så gammel idag. Får kontakte de å høre! 😂

Skrevet

Ble installert her også, men som nevnt over så blir jo så klart "lappen" med i lommeboka uansett, legger det jo ikke på hylla hjemme liksom.

Skrevet

Har enda tilgode å ha glemt igjen førerkortet hjemme, og iallefall i en kontrollsituasjon. Har alltid lommebok på meg da jeg uansett har med bankkort og slikt overalt, så svært liten sjanse for at jeg får noe behov for den appen her egentlig, men sikkert kjekt å installere og ha gjemt bort på mobilen i tilfelle jeg plutselig en dag skulle trenge det, da det uansett bare er å aktivere én gang. Med det sagt vil nok det fysiske kortet vil nok bli brukt i overskuelig framtid hos meg, men for all del kjekt med en "backup". 

Skrevet (endret)
På 1.10.2019 den 22.25, Slavearbeider'n skrev:

Det her er sikkert så typisk norsk at så fort du krysser svenskegrensa så er ikke førerkort på mobil gyldig. 

Typisk norsk å være negativ...

Er jo veldig bra at det er tilgjengelig digitalt i Norge. Så får en heller ha med seg førerkortet fysisk de få gangene en skal utenlands da :) 

Endret av Walkabout
Skrevet
16 minutter siden, Evopower skrev:

Så man må ikke få plastikk kortet makulert ved å gå over til digital? Man kan ha begge deler?

Selvsagt! Hvordan skulle det ta seg ut at du må makulere plastikk, men kan kun benytte digital i Norge? Da kan man jo aldri kjøre i utlandet.

Skrevet (endret)
4 timer siden, Otis skrev:

Selvsagt! Hvordan skulle det ta seg ut at du må makulere plastikk, men kan kun benytte digital i Norge? Da kan man jo aldri kjøre i utlandet.

Nettopp fordi det er Norge 😂 er som regel bakvent og tungvindt spesielt med bil, trafikk og regelverk. Greit å sjekke 😛

Endret av Evopower

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...