Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Så den ved jobb i høst. Så da veldig bra ut. Synd at det som regler ender samme visa som andre. 

Skrevet

@Dusy Interessant artikkel på en aktuell problemstilling. Først og fremst må man nok forstå at ordet "kondemnert" er en juridisk tilstand/definisjon av et produkt, og at det egentlig ikke sier noe annet enn at man har vurdert at "kostnaden for å reparere objektet er høyere enn hva vi anser som fornuftig". En kan derfor konkludere med at det fordrer et visst skjønn i når det er relevant å opplyse om at bilen har vært kondemnert og ikke. Betydningen av at bilen har vært kondemnert er for eksempel betydelig større om bilen har hatt omfattende karosseri- og strukturmessige skader kontra at batterikassen har vært bulket.

I denne saken ser man at bilen egentlig ikke har hatt noen nevneverdig stor og omfattende skade (alt er relativt, men i karosserimessig forstand er vel dette heller å anse som lite?) og hvorvidt opplysningsplikten inntrer er nok i dette tilfellet heller uklart. Jeg tolker dommen til at det har hatt en viss relevans, men kjøperen blir felt på et annet viktig moment. Det er nemlig slik at "feil man oppdaget eller burde oppdaget" ikke kan reklameres for i ettertid. Her har kjøperen hatt klare indikasjoner på at bilen har hatt større skader/reparasjoner og unnlatt å foreta undersøkelser om dette. At man velger å gjennomføre kjøpet, vitner om at markedet også aksepterer denne type tilstand. Jeg tipper kjøperen - da han skulle selge bilen - ble klar over realitetene ved det å eie bil, at de taper seg i verdi, og tapet har vært større enn de kanskje selv hadde sett for seg. Av den grunn har de da forsøkt å hekte en sak på tidligere eier, uten at de har vunnet fram med det. 

Skrevet
2 timer siden, 316 skrev:

edit: Husker dere M3 GT som ble stjelt og delt fullstendig i molekyler? Mener de fant igjen bakdelen av karosseriet som var delt i to, til og med skruer var borte. 

Denne?

e36_m3_gt_stjlet.thumb.jpg.9dc85eb7b081dc85c3424f76babb839b.jpg

Skjedde noe lignende med en hvit E92 M3 for 2-3 år siden.

Stjlet_slaktet_E92_M3(1).thumb.jpeg.00d5c1071d4e5af992bc282744890a58.jpegStjlet_slaktet_E92_M3(2).thumb.jpeg.2713d0c82456ad4510be5c486c2afac5.jpegStjlet_slaktet_E92_M3(3).thumb.jpeg.d6108e3a84b303357dc85a1295af74e7.jpeg

Skrevet

Noen som har montert en slags kill switch på bilen sin? Nå som tyven bare trenger å luske rundt med en laptop for å hente signal fra nøkkelen til å starte bilen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...