Orjan Skrevet Onsdag kl. 12:32 Skrevet Onsdag kl. 12:32 (endret) På 80-tallet hadde Politiet både uniformerte og sivile Saab 900 Turbo, som gjorde såvidt over 200km/t. Toppfarta på 628CSi er oppgitt til 212 og 635CSi til 229km/t, så er nok en fin 6-serie som har fått kjørt seg. En vandrehistorie fra mitt distrikt er fra sommeren 1985. På den tiden hadde de store bilimportørene "bil karavaner", altså et utvalg med demonstrasjonsbiler som gikk på turné fra forhandler til forhandler. Dette året hadde Bertel O Steen blant annet en 190E 2.3-16 i utvalget, og det ryktes at den bilen i en kveldstime ble stoppet etter å ha blitt målt med radar til 202km/t. Endret Onsdag kl. 15:33 av Orjan sveigis og Ampera reagerte på dette 2
flobben Skrevet Onsdag kl. 13:59 Skrevet Onsdag kl. 13:59 Jeg kjørte nedover til Mandal tidligere i år. I tunnelen rett før avkjøringen til Larvik passerte en e91 meg og det føltes ut av jeg stod stille. Jeg holdt 110. Så hvor fort de gutta kjørte vet jeg ikke, men der gikk det fort. Så mange som kjører fort også i dag, av eldre historier vet jeg om en e34 m5 som hadde 275 på speedometer igjennom Nordbytunnelen, en Dodge Viper som hadde 300. Selv er jeg nok glad jeg ikke har hatt bil som gikk alt for fælt i yngre dager, for man brukte de ofte hardt.
Saltkjelen Skrevet 17 timer siden Skrevet 17 timer siden Dumt spørsmål fra en som kun har hatt dilemmaet mellom å fylle vanlig diesel og avgiftsfri diesel, og hvilken stikkontakt jeg skulle plugge elbilen i de siste ti årene. Kan en nyere BMW med B58 kjøres på Blyfri 95 eller er dette blitt helt no-go og Blyfri 98 eneste alternativ? Hva er konsekvensen av å kjøre det ene fremfor det andre?
Skulebollen Skrevet 17 timer siden Skrevet 17 timer siden Har kjørt masse b58 på blyfri 95. Nå kjører jeg masse s58 med blyfri 95. M3en ligger mellom 0,8 og 0,9 med frisk landeveiskjøring. Ingen problem og få den under 0,8 heller, men da gidder jeg sjelden i mer enn en mil eller to. Alle veteranbiler jeg har går også fint på 95, men her kjører jeg konsekvent 98.
Snagg30 Skrevet 16 timer siden Skrevet 16 timer siden 23 minutter siden, Saltkjelen skrev: Dumt spørsmål fra en som kun har hatt dilemmaet mellom å fylle vanlig diesel og avgiftsfri diesel, og hvilken stikkontakt jeg skulle plugge elbilen i de siste ti årene. Kan en nyere BMW med B58 kjøres på Blyfri 95 eller er dette blitt helt no-go og Blyfri 98 eneste alternativ? Hva er konsekvensen av å kjøre det ene fremfor det andre? Er bare å bruke 95, har ingenting å si på såpass ny bil. Fyller 95 på GT3’n og ved behov eneste jeg alltid husker på er at alt som skal stå over lengre tid som vinterlagring så er det lurt med 98 så du slipper alt etanolet som er i 95 som ødelegger slanger osv. Ron Jeremy reagerte på dette 1
Eystein Ose Skrevet 16 timer siden Skrevet 16 timer siden På en hybrid der tanken kan vare i månedsvis hadde jeg kjørt 98, men i ditt tilfelle hadde jeg nok fylt 95.
Saltkjelen Skrevet 16 timer siden Skrevet 16 timer siden Knall, takker! Er med på å kjøre 98 på veteranbiler, men det er jo kjekt å ikke måtte punge ut 5kr ekstra for literen for 98 om det ikke er nødvendig.
Lars S Skrevet 14 timer siden Skrevet 14 timer siden 2 timer siden, Saltkjelen skrev: Knall, takker! Er med på å kjøre 98 på veteranbiler, men det er jo kjekt å ikke måtte punge ut 5kr ekstra for literen for 98 om det ikke er nødvendig. Har du handlet ny bil med B58? jeg kjørte både rs4 og 340i på 95, men M3en min klikket jo da den fikk 95, så den får kun 98 heretter, og koster vel ca 2-3 kr mer pr. liter.
Makky123 Skrevet 14 timer siden Skrevet 14 timer siden Kjører også 95 på S58, med en runde 98 en gang i blant hvis prisen er ok. På langtur nedover Europa blir det ofte et par tanker med 98+ bare for å skylle den «ren» mens den blir pisket litt i høyere hastigheter. Saltkjelen reagerte på dette 1
Fredrik 90 Skrevet 13 timer siden Skrevet 13 timer siden B58 tåler fint 95 oktan. Jeg fyller stort sett 98 på min X5 men det er fordi jeg ofte kjører 3 mnd på en tank. 95 bensin har ikke godt av å stå for lenge. Når jeg er på tur og vet at jeg raskt skal bruke opp en tank så fyller jeg selvsagt 95. Her hos oss ligger 98 på rundt 21-22,- kr litern så merkostnaden over 95 er ikke så stor. Alpina og E34 får utelukkende 98. Eystein Ose og Saltkjelen reagerte på dette 2
mr.pingu Skrevet 13 timer siden Skrevet 13 timer siden Ganske interessant å få innblikk hvordan de jukser Eystein Ose reagerte på dette 1
Otis Skrevet 12 timer siden Skrevet 12 timer siden Hvorfor merker ikke jeg noe til problemer med bf95 på snøscooter?
Skulebollen Skrevet 5 timer siden Skrevet 5 timer siden (endret) 8 timer siden, Lars S skrev: Har du handlet ny bil med B58? jeg kjørte både rs4 og 340i på 95, men M3en min klikket jo da den fikk 95, så den får kun 98 heretter, og koster vel ca 2-3 kr mer pr. liter. Har du testet og fylle 95 igjen? Min funker gullegodt på 95. 11,1 i forbruk ved en snitthastighet på 105 på våte vestlandsveier ( Utvik - Kaupanger ) med ikke mindre enn to fjelloverganger er jo smått imponerende på 2 tonn bil med svære vinterhjul! Edit: 13 min etterpå stortsett i 120 gikk forbruket ned til 10.8.. Man må faktisk kjøre Ekstremt aktivt for å bikke literen på langkjøring😅 Endret 5 timer siden av Skulebollen papertiger reagerte på dette 1
Saltkjelen Skrevet 4 timer siden Skrevet 4 timer siden 9 timer siden, Lars S skrev: Har du handlet ny bil med B58? jeg kjørte både rs4 og 340i på 95, men M3en min klikket jo da den fikk 95, så den får kun 98 heretter, og koster vel ca 2-3 kr mer pr. liter. Neida, ikke ennå, men er i dialog og forhandlinger på en, så får vi se hva det resulterer i. M550d må også bort da i så fall, så om noen mot formodning skulle være interessert, er det bare å ta kontakt.
ahj Skrevet 3 timer siden Skrevet 3 timer siden 57 minutter siden, Saltkjelen skrev: Neida, ikke ennå, men er i dialog og forhandlinger på en, så får vi se hva det resulterer i. M550d må også bort da i så fall, så om noen mot formodning skulle være interessert, er det bare å ta kontakt. Det du vil merke med 98 er at det noe mer effekt. Det er vell det BMW har benka motoren på, om det er merkbart med 3-5hk det er ikke sikkert. Jeg fyller bare 98 på min
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå